Bu uygulamalar Türkiye yapımı

Sadece Türkiye’de popüler olan ve ülkemizde geliştirilen 4 uygulamayı sizler için derledik;

scorp-min

1) Scorp

Koç Üniversitesi 2.sınıf öğrencisi Sercan Işık’ın ve 4. Sınıf öğrencisi İzzet Zakuto’nun geliştirdiği Scorp temelde kullanıcıların pek çok alanda sorularına cevap bulabilecekleri, güncel sorunlar, popüler konular üzerine 15 saniyelik mikro-videolarla paylaşım yapabilecekleri bir sosyal ağ. 1.7 milyonun üzerinde üyesi olan uygulama bugünlerde yurt dışına açılmak için çabalıyor.

2) Kaave Falı

Türk insanı için vazgeçilmez bir şey olan kahve falını telefonlarımıza taşıyan bu uygulama temelde gönderdiğiniz fincan fotoğrafları ile sistemdeki yorumlardan herhangi birinin rastgele eşleşmesi mantığı ile çalışmakta. Yayınlandığı günden itibaren yaklaşık 404 milyon 59 bin fala bakan uygulama, sadece bu rakam ile bile bize ne kadar popüler olduğunu gösteriyor.

3) BiTaksi

Kısaca taksi arayan yolcularla, yolcu arayan taksileri bir araya getiren bir uygulama BiTaksi. Gelen şoförler ile ilgili puanlama ve yorum da yapılabilen bu uygulamanın ortalama hisse değeri 10 milyon dolar.

 4) HerGünBirFilm

Sinema eleştirmeni Cem Altınsaray tarafından hazırlanan uygulama kıyıda köşede kalmış, nispeten az bilinen yahut unutulmuş ama hep iyi filmlerden oluşan bir öneri listesi aplikasyonu. Uygulamanın her gün rastgele gönderdiği filmi izleyebiliyor olmak da benim en büyük favorilerimden biri.