Snapchat’e 3D selfie özelliği geliyor

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan Snapchat, özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Sürekli olarak, yeni özellikler ve filtrelerle kendini geliştiren Snapchat, şimdi ise 3D görüntüleme uygulaması olan; Seene’i satın aldı.

snapchat-seene-1Anlık mesajlaşma uygulamalarına nazaran, kullanıcılar tarafından belirlenen saniyeden sonra kendini imha eden iletiler, mesajlaşma tarihine yeni bir soluk getirdi. Günden güne getirdiği yeniliklerle kendini geliştiren Snapchat, sosyal medya kullanıcılarının vazgeçilmezi oldu ve sosyal mecra uygulamaları arasında üst sıralarda yerini aldı.

Snapchat, Virtual Reality dediğimiz sanal gerçeklik teknolojileri kapsamında; kullanıcılarının yüzlerini 3 boyutlu olarak algılayarak, kendi selfielerini animasyona uyarlayabilecek. Bunun için Seene’i satın alan Snapchat kullanıcıların 3 boyutlu yüz profillerini çıkarmasına yardımcı olacak.

Öncelikle, ABD ve İngiltere’de kullanılmaya başlanacak bu yenilik kullanıcılar tarafından beğenilirse tüm dünya pazarına açılacak. Bu yenilikle Snapchat VR (Virtual Reality) teknolojisine ilk adımını attığı dile getiriliyor.. Hem ön hem arka kamerayı kullanmaya yönelik olacak bu yenilik Snapchat’in kullanıcılar üzerinde yarattığı albeniyi daha da arttıracak gibi görünüyor.

Kadir Has University