iPhone ve iPad uyumlu harici bellek: SanDisk iXpand Flash Drive

iPhone ve iPad kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunlardan biri hiç şüphesiz depolama sorunudur. SanDisk’in geliştirdiği bu flash sürücü ile iPhone ve iPad’inizdeki fotoğraflarınızı kolaylıkla senkronize edebileceksiniz.

Apple, tüm cihazlarından 32 GB opsiyonunu kaldırınca, kullanıcılar 16 GB ve 64 GB arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. Hâl böyle olunca, daha hesaplı olması adına 16 GB kapasiteye sahip cihazlar satın alınıyor ve kullanıcılar kısa sürede “boş alan yok” ikazı ile karşı karşıya kalıyor. SanDisk iXpand Flash Drive bu noktada, Apple kullanıcılarının imdadına koşuyor. iXpand Flash sürücüsü, Mac, PC, iPhone ve İpad arasında fotoğraf ve video aktarımının kolay yollarından biri olarak kabul edilebilir.

SanDisk iXpand Flash Drive Fiyatları

SanDisk İXpand Flash Drive, Apple kullanıcıları için büyük kolaylık olsa bile, satış fiyatı nedeniyle kullanıcıları düşünmeye itiyor. Flash diskin 32, 64 ve 128 GB kapasiteli seçenekleri mevcut. Türkiye’de 16 GB kapasiteli flash disk 159 TL’den satışa çıkıyor. 32 GB kapasiteli 260 TL. 64 GB kapasiteye sahip flash sürücü ise 380 TL. Tabii USB bellek için düşünüldüğünde bu fiyat dudak uçuklatıcı sayılabilir.

SanDisk iXpand ÖzellikleriiXpand_Flash_Drive-519x400

Nesline göre hem inceldi hem hafifledi. Bu Flash Drive yaklaşık 5 gram ağırlığa sahip. Ayrıca iXpand içinde pil barındırdığı için kavisli bir yapıya sahip. Bu pil sayesinde; flash sürücü, taktığınız cihazın pilini yemiyor. Ek olarak USB 3.0 ve Lightning denilen Apple’a özgü kablo çıkışana sahip.

iOS yazılımına göre tasarlanan flash disk, Apple cihazlarda kolaylıkla dosya aktarımı ve yedekleme yapmanın yanı sıra medya da oynatabiliyor ve günümüz video formatlarını ve altyazı seçeneğini destekliyor.

Dünya üzerinde çekilen fotoğrafların onundan yedisi mobil cihazlarla çekildiğini göz önüne alırsak, bu cihaz Apple kullanıcıları için büyük kolaylık. Seyahatlerde can sıkan depolama sorununa büyük bir yardımcı olarak görünüyor.

Kadir Has University