Hologramın gelebileceği 6 nokta

Hologram teknolojisi her hangi bir nesnenin, objenin lazer görüntü olarak yansımasıdır. Bu teknolojiyi cazip kılan özellik, bilim kurgu filimlerinden görmeye aşikar olduğumuz o uzay teknolojilerinin insan hayatını daha fonksiyonel hale getirip yaşamımızı basitleştireceği düşünülüyor. İşte gelecekte olabilme ihtimali olan 6 hologram uygulamaları:

1- Sanal gerçeklik kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte yakın gelecekte evlerimizdeki teknolojik aletlerin hologram teknolojisi sayesinde bir üst aşamaya geçip, tek hareketimizle kontrol edebileceğimiz bir noktaya gelebilecek.

hologram dizayn

2- Akıllı evlerin dünya genelinde üretilmeye başlandığını biliyoruz. Evler ne kadar akıllı olur bilemiyorum , ancak hologram perdeler sayesinde güne ışıkla başlamak fena olmazdı.

animation

3- Belki de Iron-Man serisi bizi holograma en çok alıştıran filmdir. Bu günlerde sadece resimleri ve okuduğumuz yazıları elimizle kontrol edebiliyoruz. Gelecekte neleri üretip, ne derece kontrol edebileceğimiz bilemesek de bu fikir heyecan uyandırıyor doğrusu.

hologram ironman

4- Siri’yi kullanırken heyecanlanan insanların olduğunu varsayarsak, hologram arkadaşların ne derece hayatımızda olacağını kestiremiyorum 🙂

hologram kız

5- Görüntülü aramada çığır açabiliriz bu teknolojiyle, ancak gizli numaralar sıkıntı yaratabilir 🙂

hologram gora

6- Bunu hologram teknolojisinin başlangıcı olarak düşünürsek gelebileceği noktalar gerçekten hayal gücünün sınırlarını zorlayacak.

hologram whale