Google’dan kibar kullanıcıya teşekkür

İngiliz May Ashworth, Google üzerinden arama yaparken, “Lütfen” ile başlayıp “Teşekkür ederim” diyerek sonlandırıyor. Bu durumu fark eden Google, resmi Twitter hesabı üzerinden May Ashworth’a teşekkür etti.

Google, 86 yaşındaki İngiliz kadının arama motorunda yaptığı bu aramaları kayıtsız bırakmadı. Google’ın İngiltere ofisi resmi Twitter sayfasından büyükannenin aramasına teşekkür ederek sorusunun cevabına şöyle karşılık vermişti;
Ekran Resmi 2016-06-17 14.37.22

“Sayın Ben’in büyükannesi. İyi olduğunuzu umuyoruz. Dünyada yapılan milyarlarca aramanın arasından sizinki bizi gülümsetti. Bu arada sorunuzun cevabı 1998. Biz teşekkür ederiz!”

Ashworth’un bu şekilde arama yaptığını ilk olarak torunu keşfetti ve torununun attığı bir tweet sayesinde ortaya çıktı. BBC’ye konuşan torun John, bir arkadaşıyla beraber yaşadığını ve çamaşırlarını yıkatmak için büyükannesine yaptığı ziyarette, büyükannesinin bilgisayarında gezinirken, bilgisayardaki tüm aramaların başında “Lütfen” ve sonunda “Teşekkür ederim” yazdığını gördü. Gördüğü bu aramayı fotoğraflandıran John, bu fotoğrafı tweetlediğini söyledi.

John’un açıklamasında, büyükannesinin çok fazla bilgisayar kullanmadığı ve eğer kibarca yazarsa cevabın daha hızlı geleceğini düşünerek bu şekilde yazdığını ve cevabı yanıtlayan kişinin bir insan olduğunu düşündüğünü de belirtiyor.

Kadir Has University