Google’ın önceliği mobil arama motoru mu olacak?

Yakın zamanda Google’ın mobil ile masaüstü arama motoru farklı sonuçları önümüze getirecek. Mobil arama motoru endeksini öncelik kabul etmeye başlamasıyla içerik üretim ve tüketim şekilleri değişiklik göstermeye başlayacak. Bu değişim ile birlikte Google’ın bugün arama sonuçlarını sıralamakta kullandığı algoritmanın yalnızca mobil içeriği dikkate alması mümkün olabilir. Google, web sitelerinin mobil sıralamalarını masaüstü içeriklerinden çekerek oluşturuyor.

mobil arama motoru

Esasında mobilin bu noktalara geleceğinin habercisi popüler sosyal medya platformları ve mobil bankacılık işlemlerin kullanıcılarının hayatını kolaylaştırması oldu da dinebilir.

garantifacebooktwitter

Web sitelerinin mobil hikayesine bakınca aslında hiç de yok değiller. Mobil uyumlu siteler epeydir hayatımızdaydı. Ancak göstermelik şekilde uyarlandıkları için sadece site formatları mobil uyumluydu yani sadece anasayfa mobil uyumlu gözüküyordu. Google’ın yeni düzenlemesi bu işe harcanacak dikkati ciddi derecede değiştirecektir çünkü Google Arama Motoru dijital pazarlama sektöründe önemli bir yere sahip.

mobil-arama-motoru

Bu noktada SEO uzmanları mobil uyumlu yeni düzenlemeleri web sitelerine optimize etmeye başlaması Google’ın sonuçlarında zirveye ulaşmak için oldukça önemli bir konu. Bilindiği üzere Google Arama Motoru pazarlama sektörünün en büyük dijital ayağını oluşturan platform. Google sıralamasında birinci sayfasının ilk onu içerisinde yer alma ve yerini koruma mücadelesi veren bütün web siteler için yeni bir başlangıç olacaktır.