Dekoratif güvenlik kamerası: Ulo

Günümüz koşullarında işyerlerimizde ve evlerimizde bulunmadığımız zaman, içeride neler olup bitiyor haberdar olmak isteriz. Tüm bu önlemlere rağmen, birçok olumsuz olaylara maruz kalabilen mekanları güvenlik kameraları vasıtası ile korumak isteriz. Güvenlik kamerası dendiğinde, akıllarda oluşan ilk algoritma; karmaşık, kaba, kablolarla dolu ve dev monitörler içeren sistemlerdir. Bu nedenle, güvenlik kamerasına ihtiyacı olan bir birey, bu karışık sistemi düşününce, güvenlik kamerası satın almaktan vazgeçer. İşte bu noktada ‘Ulo’ tam size göre!

Şu an Kickstarter üzerinden destek programına giren bu ürün bağış topluyor. Ulo istediği rakama ulaştığı zaman şu ana kadar ki mevcut olan, kaba ve uğraştırıcı güvenlik kamerası algısını baştan aşağı değiştirecek gibi gözüküyor.

Ulo-Haraketleri

Kameranın hareket sensörü ile nesne takibi

 

Ulo neler sunuyor?

Ulo özel tasarımı ile beraber diğer tüm güvenlik kameralarından bir hayli farklı. Görünüş itibarı ile baykuşu andıran kamera, haraketli sevimli baykuş gözü ile kayıt yapıyor. Üstelik bu görüntüleri canlı izleme imkanına sahipsiniz! Çekilen videolar Dropbox Sanal Depolama alanına kayıt edilebilir. Baykuşun gözündeki hareket sensörü ile birlikte aktif olarak hareket edebilen bir nesneyi, hareket yönüne doğru odaklayabiliyor.

Özel aparatı sayesinde, istediğiniz her yere taşıyıp yerleştirebileceğiniz Ulo, şirin ve minimal görüntüsü sayesinde dekorasyonunuzu bozmuyor. Kablosuz şekilde görüntü alabilmeniz mümkün. Ulo’nun enerji ihtiyacı Li-Po batarya sayesinde sağlanabiliyor. Bataryası azaldığında gözlerini kısarak uykusu varmış gibi bakmaya başlıyor. Şarj ömrü, kullanıcıların kullanımına bağlı olarak 2 gün ila 7 gün arasında değişebiliyor. Şarj USB kablosu ile sağlanabiliyor.

Ulo Nasıl Kullanılır?

ulo-4

Akıllı telefonunla Ulo’nun göz rengini değiştirebilirsin

Ulo’yu kullanmak için herhangi bir Mobil Web Tarayıcısı üzerinden oluşturulan adresle giriş yapılabilir veya Android ve iOS işletim sistemleri için hazırlanmış mobil aplikasyonları indirerek, kameranızın görüntülerine, ister bilgisayarınızdan, ister tabletinizden isterseniz de telefonunuzdan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kendi tasarım zevkinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Göz rengi, göz büyüklüğü ve göz şekli tamamen zevkinize kalmış!

 

Ulo-KickStarter-Satış-Fiyatı

Ulo’nun satış fiyatları

Ulo’nun satış fiyatı ne olacak?

Şu anda KickStarter üzerinden 150 $ satış yapılırken ürünün bu yıl içerisinde satışa çıkacağı öne sürülüyor.

 

 

 

 

Ulo hakkında daha fazla bilgi için bu siteden yararlanabilirsiniz! https://www.kickstarter.com/projects/vivienmuller/ulo

https://sketchfab.com/models/cf47263ce7cd41cc96cc8877e8db087c

Kadir Has University