Apple Tasarım Ödülleri 2016

Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC  (Worldwide Developers Conference) konferansında dağıttığı tasarım ödülleri, bu yıl da sahiplerini buldu. Apple 2016 Tasarım Ödülleri’nde toplam 12 uygulama yer alıyor.

Complete Anatomy

Complete Anatomy görsel olarak zenginleştirilmiş 3 boyutlu bir anatomi uygulaması. Keskin ve üst düzey görsel kalitesi ile ödül aldı. Uygulamada 2K ve 4K çözünürlüklü dokular mevcut.

Streaks

 Aktivitelerinizi gruplayarak takip etmenizi sağlayan uygulama, verimlilik ve Apple Watch entegrasyonu ile ödül aldı.

Zova

 Zova uzmanlar tarafından hazırlanmış spor uygulaması. Video içerikli ve Apple TV ile sunduğu yüksek çözünürlükle ödüle layık görüldü.

Frame.io

Videolar üzerinde verimli bir şekilde çalışmasına olanak sağlayan bir video işbirliği platformu. iOS üzerinde kullanılabilir.

Ulysses

Ulysses yazarlar, romancılar, öğrenciler, gazeteciler ve blogcular için geliştirildi. Mac, iPad, iPhone’da temiz, derli toplu ve güçlü bir metin editörü uygulaması.

5

Auxy Music Creation

Kolay bir şekilde beste yapmanızı sağlayan uygulama, 3D touch ile uyumlu halde.

Screenshot

djay Pro

Geniş bir şarkı kütüphanesi olan DJ masası uygulaması çoklu görev entegrasyonu sağlıyor ve Apple’ın tüm aygıtlarından ulaşılabiliyor.

Screenshot (1)

INKS

Masanın üzerinde başlayan oyunda top ilerledikçe mürekkepler sıçrıyor. Doğallık, retro ses efektleri sayesinde ödüle layık görüldü.

Screenshot (2)

Chameleon Run

iPhone, iPad, ve Apple TV’de bulunan oyunda muhteşem görsel sunum ve güzel grafikler var. Kendi renginizdeki kalaslardan atlamak zorunda olduğunuz bir koşu oyunu.

Screenshot (3)

Lara Croft GO

Lara Croft GO-eski bir uygarlığın kalıntıları arasında bulunan bulmaca macera tabanlı bir oyun. Çoklu dokunma deneyimi için yeniden tasarlandı ve iOS üzerinde kullanılabilir durumda.

Screenshot (4)

Linum

Temiz arayüzüyle kullanıcı dostu olan bulmaca oyununda hedef iniş noktalarına düğüm bağlamak.

Screenshot (5)

Dividr

Dividr parlayan engelleri önleme ve yol boyunca puan toplama hedefi olan 2D arcade oyunu. 3D Touch özelliğini temel alarak geliştirildi.

Screenshot (6)

Beril Dinç
Kadir Has Üniversitesi – Yeni Medya