2015 Yılının En İyi Uygulamaları

 Apple, 2015 yılının en iyi uygulamalarını belirledi.

2015-06-07-230804

Apple’ın her yıl Kaliforniya’da düzenlediği; The Apple Worldwide Developers Conferance (WWDC) olarak bilinen, Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda; 2015 yılının kazananları açıklandı. Kendi platformları kullanılarak geliştirilen en iyi uygulamaların ödüllendirildiği konferansta Periscope yılın uygulaması seçildi. Apple, Apple Design Awards’ın sahiplerini bulduğu gecede; 2015 yılında iPhone, iPad, Apple TV, Mac ve Apple Watch’lara en çok indirilen ve en favori kabul edilen uygulamaları derleyip, kullanıcılarına sundu.

Yılın Uygulaması

periscope

Periscope

Canlı yayın uygulaması Periscope diğer tüm uygulamalara açık ara fark atarak listenin en başında yer aldı. Periscope, yayınlandığı ilk 10 günde 1 milyon aboneye ulaştı. Türkiye’de de ilk günden itibaren çok yoğun ilgi gördü. Ayrıca Periscope, “Yılın Uygulaması” unvanına hak kazandı.

 

En iyi İkinci Uygulama

Enlight

enlight

Gelişmiş fotoğraf düzenleme uygulaması olarak kabul edilen ,Enlight en iyi ikinci uygulama olarak listede yer alıyor. IPhone fotoğrafçılarının kullandığı uygulamalar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bir çok filtre ve efektler arasında doğru dengeyi sağlayabiliyor. Enlight, aklınıza gelebilecek, ihtiyaç duyduğunuz ve hayalinizdeki birçok fotoğraf uygulamasını tek bir çatı altında topluyor. Ayrıca kolay ara yüzü sayesinde, kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Enlight, IPhone’da dikkat çekici fotoğraflar ortaya çıkarmanın en kolay ve en kullanışlı yolu.

 

robinhood

Robinhood

İkinci sırayı Enlight ile beraber paylaşan uygulama ise; Robinhood. Robinhood, komisyon ödemeden hisse senedi almanın en kolay yolu. Yalın ve temiz ara yüzüyle brlikte Robinhood bu yıl Apple’ın tasarım ödülünü de almaya hak kazandı.

 

 

Yılın En Yenilikçi Uygulaması

Workflow

WorkFlow

2015 yılının en yenilikçi uygulaması olarak kabul edilen Workflow, iPhone ve Apple Watch için geliştirilen bir verimlilik uygulamasıdır. Her gün düzenli olarak yapılan işleri daha kolay hale getirmek için kullanılan uygulamalar ve yapılan aktiviteler arasında bağlantı kurmayı sağlıyor. Workflow, iOS erişilebilirlik özelliklerinin kullanımı konusunda örnek uygulama olarak gösteriliyor.

 

 

Kadir Has University